Finanční rezerva rodiny

20.5.2018

Dvě pětiny Čechů by se v případě nenadálého výpadku financí mohli dostat do prekérní situace. Mají totiž k dispozici finanční rezervu jen do deseti tisíc korun. Na druhou stranu každý desátý člověk disponuje úsporami přes 200 tisíc korun.

Rozbité auto, delší pracovní neschopnost či ztráta zaměstnání dokážou s rodinným rozpočtem pěkně zamávat. A právě pro tyto a jim podobné situace finanční odborníci doporučují mít k dispozici rezervu ve výši alespoň tří platů, či ve výši šestinásobku měsíčních výdajů.

Mnozí Češi se však jejich doporučením neřídí, jak ukázal průzkum agentury NMS Market Research. Dvě pětiny z tisícovky oslovených lidí mají pro případ nenadálých výdajů uspořenou jen částku do 10 tisíc korun. Další zhruba desetina by mohla disponovat dvojnásobnou částkou.

Aby se člověk vyhnul finančním potížím a dluhové pasti, musí přemýšlet dopředu a začít včas spořit. Jak se ukázalo, téměř polovina Čechů by měla velké problémy, pokud by musela nárazově vydat větší sumu peněz. Naopak pouhá desetina lidí má velkorysou rezervu více než 200 tisíc korun.

Vytvářet si finanční rezervu není tak těžké. Ale musí tomu předcházet finanční analýza vypracovaná Vaším finančním poradcem. Finanční poradce Vám vypracuje finanční plán na vytváření rezerv a plnění Vašich cílů a plánů. 

Adresa: Revoluční 910/20, Pod Bezručovým vrchem, 794 01 Krnov
Otevrrací doba: po - st - pá: 09:00 - 12:00 13:00 - 17:00