Chystáme pro Vás fond zaměřený na ETF fondy aneb i Conseq umí být pasivní

1.10.2020

Pasivní strategie hýbou investičním světem. Už nyní jsou odpovědné za skoro polovinu obchodů na regulovaných akciových trzích a jejich tržní podíl stále roste. Jejich investiční styl spočívá ve snaze co nejvíce se přiblížit výnosu podkladového aktiva, většinou akciového, dluhopisového nebo komoditního indexu a je přesně opačný než jaký vyznáváme u většiny fondů rodiny Conseq, kde se snažíme o aktivní vyhledávání podhodnocených investičních příležitostí.

Odpovědný investor, který ctí zásadu diverzifikace tak čelí čím dál tím významnější výzvě, rozkládat své peníze nejen mezi různé třídy aktiv, ale i mezi aktivní a pasivní strategie.

Našim klientům chceme jejich rozhodování usnadnit a přicházíme s novou rodinou fondů Conseq Track Funds, jejímž prvním členem se stává fond Conseq Track Funds – Aggressive ESG. Jeho investičním cílem je dosahovat obdobné výkonnosti jako portfolio pasivních fondů ETF (Exchange Traded Funds) i-shares řízené největším světovým správcem investic, společností Black Rock.

Jak už název napovídá, jedná se o dynamické portfolio, zaměřené především na veřejně obchodované akcie, v menší míře pak na dluhopisy a alternativní investice. Investory, kterým není lhostejná sociální a ekologická stopa jejich investic určitě potěší, že podkladové portfolio je řízeno dle ESG standardů (Environmental, Social and Governance). Vzhledem k využití pasivních investičních nástrojů s velmi nízkými náklady se i nový fond bude těšit příznivější nákladovosti než aktivní fondy se srovnatelným zaměřením. Je samozřejmostí, že fond bude zajišťovat drtivou část měnového rizika do české koruny, aby domácí investory ochránil před měnovým rizikem.

Zapojením Conseq Track Funds – Aggressive ESG do nabídky dáváme našim klientům efektivní příležitost rozložit investiční riziko svých portfolií ve prospěch pasivní investiční strategie stvořené jednou z nejrenomovanějších světových investičních společností a být při tom ještě odpovědnější k našemu společnému sociálnímu a životnímu prostředí.

Fond bude zařazen do nabídky v nejbližší době.

Adresa: Revoluční 910/20, Pod Bezručovým vrchem, 794 01 Krnov
Otevrrací doba: po - st - pá: 09:00 - 12:00 13:00 - 17:00